Darmowa wycena

Marka:

Kaczkan

Podłoga Coffee to symbol siły i niezawodności, które kojarzą się z dębowym drewnem, z dodatkowym akcentem wyjątkowej głębi i magii kolorów. Proces termowania, poddany naszym deskom, wydobywa z nich ciepłą barwę przypominającą aromatyczną kawę. To właśnie ten zabieg nadaje unikalny i nieregularny kolor, który pięknie podkreśla strukturę drewna.

 

Zmiana barwy przez termowanie

Obróbka termiczna, znana jako termowanie, nadaje ciemną barwę naszym parkietom. Jest to proces ekologiczny, w którym podgrzewamy drewno bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. W obrębie jednej partii, deski mogą różnić się kolorem, ze względu na anizotropowe właściwości drewna, które zmieniają swoje fizyczne właściwości pod wpływem działających na nie sił.

 

Klasy kolorystyczne drewna

Parkiet Coffee dostępny jest w różnych odcieniach, od rdzawej pomarańczy po ciemny brąz, co zależy od wybranej klasy drewna. W klasie Natur podłoga Coffee charakteryzuje się jednolitą kolorystyką w obrębie jednej deski i zróżnicowanym układem słojów. Natomiast w klasie Rustical Premium, kolorystyka w obrębie jednej deski może być bardziej zróżnicowana ze względu na różnorodną reakcję drewna na termowanie.

 

Trwałość i niezmienna barwa

Nasz proces termowania wzmacnia drewno, sprawiając, że podłoga Coffee będzie Ci towarzyszyć przez wiele lat. Co więcej, głębokie zmiany, które zachodzą w obrębie całej deski podczas termowania, sprawiają, że kolor pozostanie taki sam, nawet po cyklinowaniu.

Czy możemy Ci pomóc?

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.